«َسَبک سبُک» چیست؟

این سبک، همانطور که در کتاب «سبک سبک»  کامل‌تر توضیح داده شده، به دنبال آن است با ارائه‌ی یک سری قواعد نظری و عملی، به افراد کمک کند اصول ساده‌زیستی را در زندگی خود پیاده کرده و به یک حیاتِ وارسته‌تر و رضایت‌بخش‌تر دست یابند.  به عبارت دقیق‌تر، این سبک، با کمک به فرد برای کاهش مخارج اقتصادی زندگی‌اش، امکان خلاصیِ نسبی او را از مشاغل ناسالم فراهم می‌آورد و به این شکل، قدرت فرد برای دستیابی به سلامت تنانی و روانی را تعالی می‌بخشد. 


کارگاه‌های «سبک سبک» 

فلسفه‌ی برگزاری این کارگاه‌ها، آشناسازی و همینطور آماده‌سازی افراد، هم در سطح نظری و هم عملی برای ورود به «سبک سبک» است؛ در این کارگاه‌های کوچک، فرد برای چند روز در محیطی متفاوت، بطور آزمایشی زیستن به این سبک را تجربه می‌کند و در این بین، مهارت‌های ابتدایی برای پیاده‌سازیِ آن در زندگی شخصی‌اش را بطور فشرده فرا می‌گیرد. در واقع، او طی چند روز حضور در کارگاه، جنبه‌های نظری و  ‌عملی این سبک را عملاً زندگی کرده و ظرفیت‌های تنانی و روانی خود را در رابطه با جنبه‌های مختلف آن محک می‌زند.

این کارگاه‌ها هم بطور فردی و هم گروهی برگزار می‌شود و مکان کارگاه‌ها نیز بسته به موقعیت جغرافیایی شرکت‌کنندگان تعیین می‌شود. درس‌نامه‌ی این کارگاه‌ها، کتاب «سبک سبک» است و علاقه‌مندان می‌توانند پیش از ثبت‌نام، یا همزمان با شرکت در کارگاه، آن را مطالعه کنند. برگزارکننده‌ی این کارگاه‌ها آرش حسینیان، نویسنده‌ی کتاب «سبک سبک» خواهد بود.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر یا ثبت‌نام در کارگاه‌ها با این شماره تلفن تماس بگیرید: 09355934703

این دوره‌ها تلاشی‌ست کل‌نگر (در معنای عمیق کلمه) برای ایجاد تغییری کلی در سبک زندگی فرد و دستیابی به سلامت تنانی و روانی.